Nejčastější otázky

Jak poznáme vhodnou školu pro naše dítě?

Doporučujeme využít všechny informační zdroje, které Vám pomohou vytvořit obraz o škole. Kromě údajů, které má škola na webových stránkách, se také ptejte současných žáků, jejich rodičů a známých na jejich zkušenosti s příslušnou školou. Jděte se i osobně podívat do školy, vnímejte její atmosféru, prohlédněte si prostředí a můžete nahlédnout i do výuky v rámci dne otevřených dveří nebo individuálně dohodnutých návštěv. Společně s Vaším dítětem se můžete zúčastnit několika výukových hodin, kde si Vaše dítě může vyzkoušet výuku nanečisto - projekt Hrajeme si na školu.

Musíme přijít hned první den zápisu?

Ne, všechny dny zápisu jsou rovnocenné a děti jsou přijímány podle výsledků u zápisu.

Máme se speciálně připravovat na zápis?

Ne, není třeba. Jen rozvíjejte u svého dítěte komunikační dovednosti, rozvíjejte smysly, cvičte a podporujte paměť, cvičte a udržujte koncentraci, jemnou motoriku, schopnost sebeobsluhy v každodenních situacích. Znalost angličtiny není podmínkou přijetí.

Co rozhoduje o přijetí žáka v případě, že zájem převyšuje vaše kapacitní možnosti?

Vzhledem k tomu, že se profilujeme jako škola s rozšířenou výukou AJ, upřednostňujeme žáky bez vady řeči. Při zápisu si děláme (pouze pro naše potřeby) bodové hodnocení plnění jednotlivých úkolů během zápisu a jejich součet pak určí pořadí. Žák je přijat po řádném podepsání smlouvy a úhradě první části školného.

Musí dítě umět anglicky již u zápisu?

Ne, u zápisu prověřujeme kromě školní zralosti pouze předpoklady pro studium jazyků, tj. sluchové vnímání a slovní zásobu v mateřském jazyce.

Musí být dítě ze spádového obvodu školy?

Ne, nemusí. Škola ale svoz žáků nezajišťuje.

Co dělat, když dítě nebude přijato?

Rodiče všech žáků by se měli také dostavit k zápisu na své spádové škole, popřípadě jiné škole podle výběru rodičů. Spádová škola je povinna přijmout dítě k základnímu vzdělávání.

Do kdy musíme uhradit školné?

Zákonní zástupci přijatých žáků si ve škole vyzvednou Rozhodnutí o přijetí a Smlouvu o výuce. První splátka musí být uhrazena do pěti dnů od jejich převzetí. Včasnost uhrazení poloviny školného je jednou z podmínek přijetí žáka.

Základní škola Spektrum, s.r.o.

Sídlo školy:

družina
o škole
úvodní strana

Created by © 2012 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek | Scholastika - zvýhodněná varianta webových stránek pro školy a školky