logotyp

Aktuality

 

PODZIMNÍ SPEKTRUM

 

Letošní školní rok začal, jak je u nás obvyklé, ale přece jen se událo něco neobvyklého. Zvláštnost spočívala v tradičním celoškolním focení v třídních tričkách, který nazýváme Barevný den. Několikrát jsme datum přesunuli kvůli  hrozícím přeháňkám a nakonec jsme v den D museli čekat, až opadne mlha. Byla taková, taková, prostě hustá tak, že by se dala krájet…..jako u rybníčku Brčálníku, tak příznačném pro naše nové prvňáčky.

 

Prvňáčci totiž svůj první rok prožijí nejen s Rákosníčkem, ale především s Večerníčkem, který bude dohlížet na jejich počínání a zažívat s nimi jejich první školní úspěchy. Ve 3. A se děti také ocitnou ve filmu, pokud ovšem projdou nástupištěm 9 a ¾. V ostatních třídách se letos bude především cestovat: kolem světa s králíkem Felixem ve 2. A a 4. B s Willym Fogem, do historie pak ve 4. A a páťáci se během svých cest soustředí na to, co mají společného a odlišného různé kultury.

 

V září čtvrťáci zahájili svůj kurz bruslení a všechny třídy také absolvovaly dopravní výuku na proseckém Dětském dopravním hřišti. Už jsme stihli zažít i kulturní události, třeba autorská čtení ve vlaku nebo divadelní představení v Minoru. V družině jsme si mohli vyzkoušet, jak se trénuje bojové umění Krav Maga a jak se starat o psí kamarády.

 

Vzdělávací program v Jizerských horách mají v říjnu v plánu druháčci a třeťáčci a my, co na podzimní školu v přírodě nejedeme, se hlavně těšíme na Halloween. Zdobíme svoji školu, běháme na školním dvoře, hrajeme si a pomáháme si. Však se přijďte podívat na Den otevřených dveří ve čtvrtek 24. listopadu.

 

 

 

 

 


 

 

 

PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ NA VÍCELETÁ GYMNÁZIA 2022

V příjímacím řízení na víceletá gymnázia pro školní rok 2022/2023 byla úspěšnost 89%. Našim skvělým páťákům gratulujeme. 

 

 

 


SCIO mapa 

 

2. POLOLETÍ ZAČÍNÁ

 

Ale sluší se napsat ještě o tom prvním.

 

Stačili jsme tradičně oslavit vánoční svátky, byť bylo třeba oželet společný zpěv koled či jarmark výrobků.

 

Navštívili jsme v lednu divadelní představení v Divadle v Dlouhé a Minoru a těšíme se na ta další.

 

3. A se také povedlo užít si zimní školu v přírodě, přestože namísto lyží si děti užily boby, nejrůznější ježdíky a talíře.

 

Také ve škole přibyl čtvrtý pohár ze sportovní soutěže - coby vítězové okresního kola florbalového ČEPS Cupu jsme se utkali s těmi nejlepšími z Prahy. V krajském kole jsme vybojovali bronzové medaile a pokud bychom nepřišli kvůli karanténám o tři klíčové hráče, kdoví, možná bychom měli na polici pohár zlatý. Fotbalový McDonald´s Cup a Dětský fotbalový pohár, vybíjená či Štafetový pohár jsou sportovními událostmi, na které se těší kluci i holky.

 

Pedagogové se chystají na další školení i na setkání s budoucími prvňáčky. Je stále možné individuálně navštívit a prohlédnout si naši školu po domluvě s paní ředitelkou. Věříme, že si děti, které by se rády staly našimi spolužáky, budou moci vyzkoušet „Hraní na školu“, kterou plánujeme koncem února a března.

 

Třeťáčci se v dubnu zúčastní celostátního srovnávacího testování SCIO. To čeká i páťáky, z nichž se většina nyní intenzivně připravuje na přijímací zkoušky na osmiletá gymnázia.

 

Coby škola s rozšířenou výukou anglického jazyka se v květnu staneme pořadatelem YLE Cambridge zkoušek a věříme, že hodiny s rodilými mluvčími v rámci konverzací dodají dětem patřičné sebevědomí.  

 

Kéž se nám daří!

 

 

 


 

 

 

PRVENSTVÍ PRVNÍHO ČTVRTLETÍ

 

Pedagogickou radou jsme ve Spektru ukončili 1. čtvrtletí, které uběhlo jako voda. Za námi jsou individuální třídní schůzky, které nazýváme “Povídání o dětech s dětmi”, čtvrtletní písemky i celkové hodnocení. Děti zažily školní přespávání, návštěvy divadla Minor a prosecké knihovny, znovu začaly plavat a bruslit. Celá škola v říjnu zhlédla nový český animák s velkými ambicemi Myši patří do nebe podle knihy Ivy Procházkové, z které u nás ve škole rádi čteme.

Ve škole nadále pokračují preventivní programy. Chodíme na dopravní hřiště, ale zároveň nás navštěvuje městská policie, a tak bezpečnost silničního provozu procvičujeme prakticky i teoreticky. O tom, jak se nestát závislými na počítači, nebo proč je normální nekouřit se dozvídáme od vzdělávacích agentur Acet a Život bez závislostí. Ve třídách paní učitelky nebo školní psycholožka Petra vedou program Zipyho kamarádi podporujícího duševní zdraví dětí.

Největší událostí prvních školních měsíců bylo ovšem vítězství v okresním kole florbalového turnaje ČEPS Cup a tím i postup do kola krajského. Brankář Kuba má zcela novou výbavu a nejen díky ní skvěle vykryl 25 střel. Soupeři ho překonali jen 4x, načež naši borci David, Hynek, Šimon, Jára, Timmy a Matyáš skórovali 24x. Další prvenství jsme měli v tom, že jsme jako jediné družstvo měli v týmu děvče, čtvrťačku Natálku.

 

Florbalu ve Spektru zdar!

 

 

 


 

Rychlý kontakt

Základní škola Spektrum, s.r.o.

Sídlo školy:
Kytlická 757
190 00 Praha 9-Prosek

Telefon:
283 882 044 - jednatelka,
242 483 840, 724 806 007 - ředitelka

E-mail: info@zsspektrum.cz
Web: www.zsspektrum.cz

Vedení školy:
Mgr. Helena Radová,
ředitelka
reditel@zsspektrum.cz

Mgr. Lucie Bartošová,
jednatelka
jednatel@zsspektrum.cz

IČ: 28237692
IZO školy: 151039992
Číslo účtu: 108368309/0800
Datová schránka: jw3ckx6
Domů
Bakaláři
fotogalerie
zápis
družina
o škole
úvodní strana

Created by © 2012 - 2021 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek | Scholastika - zvýhodněná varianta webových stránek pro školy a školky